“MĘSKA” DWUNASTKA I “ŻEŃSKA” TRZYNASTKA

W Internecie można przeczytać opinie mówiące o tym, że Wężownika usunięto w starożytnym Babilonie prawdopodobnie dlatego, że gwiazdozbiór ten ledwo “zahacza” o pas zodiaku. Mam na ten temat odmienne zdanie: uważam, ze powód był inny. I tu rezonuję z tym, co mówi w tej sprawie Johannes Koessner, austriacki religioznawca i filozof, znawca starożytnych kultur i astronomii, który “sprowadził” do Europy kalendarz Majów Tzolkin i uchodzi za jednego z najlepszych interpretatorów tego kalendarza (to od niego H. Kotwicka przejęła wiedzę o Tzolkin i rozpropagowała ją w Polsce). To, że Babilończycy podzielili koło zodiaku na 12 części i ustalili taką a nie inną szerokość (=rozciągłość w pionie) pasa zodiakalnego mierzącą tylko 16 stopni nie było przypadkiem a zamierzonym działaniem. Stan Uniwersalnej Miłości (=Absolutna Harmonia) to stan Pełni, w którym energia ma charakter neutralny. “Wypadnięcie’  człowieka z tego stanu prowadziło do rozszczepienia w nim neutralnej energii Pełni na dwie połówki – męską i żeńską, a w dalszej konsekwencji stopniowego upadku moralnego do zaburzenia równowagi między obiema siłami. Dzieląc zodiak na 12 części, kierując uwagę ludzkości wyłącznie na oddziaływanie męskiej energii (Słońce i reszta planet) oraz blokując jednocześnie żeńską energię kosmiczną (energia płynąca na Ziemię z przestrzeni kosmicznej i gwiazd) poprzez zignorowanie siły oddziaływania gwiazdozbiorów na istoty i ukrycie 13-tego gwiazdozbioru, Babilończycy chcieli utrzymać ten stan. W ten sposób popchnęli świadomość zbiorową , która ma olbrzymi potencjał energetyczny i potrafi bardzo głęboko i mocno utrwalać określone wzorce w mentalności i psychice pojedynczych ludzi, w określonym kierunku, tak aby stale umacniać stan zaburzenia między siłami Yin i Yang na Ziemi, a tym samym utrzymywać ludzi na niskim poziomie świadomości i ukrywać przed nimi ich prawdziwą tożsamość, która ma boskie korzenie.  Liczba 12 symbolizuje oraz pobudza i wspiera energię męską z jej wszystkimi atrybutami. Eksponowanie energii 12-ki przy jednoczesnym dyskryminowaniu i niszczeniu żeńskiej energii 13-ki utrzymuje człowieka w stanie niewiedzy, niskiej świadomości i bycia wiecznie niespełnionym. Takiego człowieka łatwo jest kontrolować, manipulować nim i dominować nad nim. I właśnie o to chodziło babilońskim kapłanom.

/Mechanizmy kierujące całym procesem opisuję dokładnie we wpisie 26:http://monamornak.wordpress.com/2012/12/17/36-12-ka-i-13-ka7-stopni-wtajemniczeniamistyka-liczb-monmariaczesc-2-do-wpisu-16/ /

10qq

Dzień  z  podwójną  datą: 12.12 i 13.13.2013

12 grudnia 2013 będzie szczególnym dniem. 12.12 to symbol “podwójnej” energii męskiej. Jednocześnie 12 grudnia to dokładnie trzynasty dzień trzynastego gwiazdozbioru -gwiazdozbioru Wężownika (na tle którego Słońce wędruje po nieboskłonie od 30 listopada), co można zapisać jako datę 13.13.2013. Ta data wyraża “potrójną” energię żeńską. 12 grudnia jest więc wyjątkowym dniem, w którym obydwie siły łączą się na poziomie energii subtelnych w Całość. Warto przeżyć go ze świadomością, że prawdziwa tożsamość człowieka, która daje mu poczucie spełnienia i moc czynienia Dobra, to połączone ze sobą w naszym wnętrzu aspekty męski i żeński. Świadome przeżycie tego dnia da następny impuls do pracy nad sobą w tej materii.

Równoważenie energii 12-tki i 13-tki w kontekście zodiaku

Jaki mógłby wyglądać zreformowany zodiak? Nie ma potrzeby zmiany dotychczasowego podziału zodiaku na 12 równych części, bo reprezentuje on część Całości, tzn. energię męską. Natomiast można by go było poszerzyć o drugi “ruchomy” pas z 13  gwiazdozbiorami i podzielony na sektory odpowiadające naturalnym granicom gwiazdozbiorów oraz aktualizujący ich szerokość (=rozpiętość poziomą w pasie), reprezentujący energię żeńską

Poprzez poszerzenie pasa zodiaku symetrycznie od linii ekliptyki do dołu i do góry  Wężownik zawsze byłby obecny. Babilończycy specjalnie go zawęzili, odrzucając w ten sposób (=blokując) energię żeńską. Gdyby nakreślili odpowiednio szerszy pas zodiakalny ze stale obecnym w nim Wężownikiem, połączyliby solarną męską 12-tkę z galaktyczną żeńską 13-ką. Jak mógłby wyglądać okrąg tak szerokiego pasa zodiaku przełożony na rysunek koło zodiakalnego uwzględniający obydwie energie? Byłoby to koło z dwoma okręgami, jeden w drugim – męski w żeńskim (= kosmiczna energia żeńska + słoneczna energia męska), w samym środku oczywiście Ziemia…..

11qq

WĘŻOWNIK

Gwiazdozbiór Wężownika jest gwiazdozbiorem rozległym i bardzo dobrze widocznym na nieboskłonie. Obejmuje około 100 gwiazd widocznych gołym okiem. Gwiazdy te znajdują się w odległości od kilku do kilkuset lat świetlnych od Ziemi. Najjaśniejsza z nich to Ras Alhague, biały olbrzym o temperaturze powierzchniowej 10 tysięcy Kelwinów, odległy od  Ziemi o 588 lat świetlnych.

Źródło poniższego tekstu – Wikipedia:

“Gwiazdozbiór Wężownika przedstawia Asklepiosa, który trzyma w ręce laskę i owiniętego wokół niej węża. Wąż symbolizuje tu zrzucanie starej skóry iodradzanie się, dlatego Wężownik uważany jest za symbol transformacji.Asklepios był wybitnym lekarzem, a od VII-VI wieku p.n.e. Grecy zaczęli go czcić jako boga. Według greckich mitów, Asklepios nauczył się medycyny u centaura Chirona. Bardzo szybko nauczył się leczyć wszystkie choroby i opanował nawet sztukę wskrzeszania zmarłych, przez co ludzie przestali umierać. Dlatego bóg śmierci Tanatos poskarżył się na Asklepiosa Zeusowi, który dla utrzymania porządku na świecie zabił Asklepiosa piorunem. Po śmierci Asklepios trafił na niebo wraz z wężem, który mu pomagał w poszukiwaniu leczniczych ziół.” (koniec tekstu)

Przysięga Hipokratesa – przysięga składana przez lekarzy  w starożytności skierowana była właśnie do Asklepiosa (łac.: Eskulap). Obecnie żaden lekarz tej przysięgi już nie składa, ale jej nowożytna zmodyfikowana forma( “Przyrzeczenie Lekarskie”) podobna jest w treści, a laska wielkiego lekarza Asklepiosa (laska Eskulapa) jest wciąż ogólnie przyjętym symbolem lekarzy i aptekarzy.

Wężownik  a  Fala  Ręki (26.11-8.12) – siła  uzdrawiania

Wężownik to nie tylko zapowiedź transformacji w sensie łączenia w sobie energii męskiej i żeńskiej, to również symbol siła uzdrawiania. I tu znowu mamy kolejny przykład synchronizacji kalendarza Majów ze zjawiskami astronomicznymi, ponieważ obecnie w kalendarzu Tzolkin trwa Fala Ręki – czas, w którym energie napływające Z Kosmosu na Ziemię  pomagają w rozwijaniu w sobie siły samouzdrawiania oraz moc uzdrawiania innych.

Duch  komety  ISON

Niedawno znalazłam artykuł (z 3. grudnia) z takim oto tytułem: “ISON: Duch komety powoli znika.” Jest wręcz przeciwnie. ISON zanika optycznie, ale jej duch (=energia, którą po sobie pozostawia) jest niezwykle silny i jeszcze długo będzie wspierać nas w procesie transformacji, który dopiero nabiera dynamiki.

 

źródło: http://monamornak.wordpress.com/2013/12/05/63-wezownik-13-gwiazdozbior-30-11-17-12sfera-niebieska-gwiazdozbiory-a-znaki-zodiaku-12-12-data-gregorianska-zodiakalnameska-i-13-13-2013-alegoryczna-data-zenska-czyli-dzi/

Reklamy

One thought on ““MĘSKA” DWUNASTKA I “ŻEŃSKA” TRZYNASTKA

  1. dziękuję, dostałam potwierdzenie swoich przemyśleń nt. ważności daty 12.12.2013. Dzisiaj chodziło to za mną, że to jest bardzo ważna data. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziękuję

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s