Totus Tuus-rozważania o Matce Ziemi

Kolejny tekst , który być może będzie wbiciem kija w mrowisko, dotyczyć będzie kultu Najświętszej Panienki w Polskim Narodzie i nie tylko. Dla mnie ezoterycznie jest to czczenie ducha matki Ziemi, a ten mały Chrystusik na rekach Matki Boskiej to symbol każdego z nas. Możecie polemizować z tym zdaniem, ale musicie przyznać jedno że kult Najświętszej Panienki jest zakorzeniony od dawien dawna w Polskim Narodzie. Od czasów odśpiewywania Bogurodzicy na polach Grunwaldu, czy Warny. Pieśń ta przez długi okres czasu była hymnem państwowym Rzeczypospolitej. Jak na ironię losu kult Matki Boskiej rozpowszechnił się wśród Polaków prawie dokładnie wtedy, kiedy Zakon z czarnymi krzyżami którego patronką była Najświętsza Maria Panna został pokonany. Członkami Zakonu Krzyżackiego byli głównie Niemcy i tylko oni w Zakonie mogli piastować najwyższe stanowiska. Dosłownie tuż po poniesieniu klęski przez Zakon Krzyżacki w wojnie z Polską, w 1517 roku Niemcy po reformacji dokonanej przez Marcina Lutra zaprzestali kultu Matki Boskiej. Luteranie twierdzili, że do Zbawienia nie są potrzebne dobre uczynki ale tylko sama wiara. Chociaż ruch reformatorski był sprzeciwem na kupczenie odpustami przez Kościół Katolicki, to jednak chyba niestety oderwał członków tego Kościoła od moralnej oceny dobra i zła. Od tego czasu w kościele luterańskim zaprzestano oddawania czci obrazom i Matce Boskiej a nawet świętym. Dziwnym zbiegiem okoliczności prawie tym samym czasie, bo w roku 1531 odnotowano pierwsze objawienie maryjne, w Guadaluppe.

Matka_Boska_Guadaluppe
Guadaluppe

Później były kolejne La Salette, Lourdes, Licheń, Gietrzwałd, Fatima, Garabaldal, Medjugorie. We wszystkich tych objawieniach jest jednak coś dziwnego powiedziałbym kosmicznego
1.Matka Boska mówi w języku osoby, której się objawia
2. Zawsze są to nawoływania do nawrócenia i modlitwy, często zapowiadają jakieś ważne wydarzenia czy nawet kataklizmy
3.Przypominaja bardziej manifestacje jakichś świetlistych istot typu UFO, które kontaktują się zazwyczaj z prostymi ludźmi i dziećmi( pastuszkami)( słynny cud Słońca w październiku 1917 roku w Fatimie)
4.Powodują raczej jakiś strach i raczej nie służą szerzeniu Miłości
Z drugiej strony mogą być to też objawienia ducha matki Ziemi, która jest bardzo zaniepokojona działalnością Człowieka i w jakiś sposób stara się zapobiec dalszej degradacji Środowiska
Z naszego polskiego punktu widzenia zastanawiająca jest wielka ilość Sanktuariów Maryjnych w Polsce .Jest ich prawie 300!!

Objawienia_Lichen
Licheń
Sianowo
Sianowo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuaria_maryjne

Trzeba jednak przyznać, że być może były wydarzenia,, które można przypisać interwencji Najświętszej Marii Panny. Są to Obrona Częstochowy w 1656 roku i cud nad Wisłą w roku 1920.

 

żródło: http://nnka.wordpress.com/2013/11/19/totus-tuus-rozwazania-o-matce-ziemi/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s