WIELKI SEKSTYL I WIELKA KWADRATURA NA NIEBIE (25/26.8.2013)

Głęboka noc …  głęboki sen … głęboka podświadomość … głębia duchowego wnętrza … Intuicja … głos Serca, marzenia … bogactwo spirytualne i materialne …To wszystko stanowi esencję Fali Nocy, która kończy się 26 sierpnia. Energie, które wygenerujemy w sobie poprzez pracę z podświadomością, zgłębianie Intuicji i odzyskiwanie wewnętrznej wolności w Fali Nocy, będą podstawą do tego, aby na poziomach subtelnych naszej jaźni świadomie uczestniczyć w wydarzeniu, które będzie miało miejsce na przełomie dwóch ostatnich dni tej Fali. Od 25.8, godz. 20:16 do 26.8, godz. 8:30 na niebie ponownie zagości Wielki Sekstyl (= 2 Wielkie Trygony), któremu tym razem będzie towarzyszyć Wielka Kwadratura (= 2 opozycje), a cała konstelacja planet będzie wyjątkowa.

WIELKI  SEKSTYL  I  WIELKA  KWADRATURA NA NIEBIE (25/26.8.2013)

Jeszcze nie tak dawno, bo 29 lipca 2013, 6 planet na niebie uformowało się w 2 Wielkie Trygony (wodny i ziemski), tworząc razem heksagram, którego trójwymiarowym odpowiednikiem jest Merkaba (opisałam to dokładnie we wpisie 53). Heksagram (6-ramienna gwiazda) to znak powstający po nałożeniu się dwóch trójkątów utworzonych przez planety. W astrologii fachowym odpowiednikiem językowym jest pojęcie Wielkiego Sekstylu, który składa się z sześciu sekstyli (sekstyl to konstelacja, w której 2 ciała niebieskie znajdują się w stosunku do siebie w odległości 60 stopni, a więc jednej szóstej długości ekliptycznej mierzącej 360 stopni). 29 lipca planetami trygonu wodnego były: Jowisz (w Raku), Saturn (w Skorpionie) i Neptun (w Rybach), planetami trygonu ziemskiego – Wenus (w Pannie), Pluton (w Koziorożcu) i Księżyc (w Byku). Konstelacja ta symbolizująca harmonię między światem materii i światem ducha zapoczątkowała następny etap w powrocie Ziemi do pierwotnych wzorców energetycznych oraz spowodowała przyspieszenie procesu poszerzania świadomości i odbudowywania Ciał Świetlistych u tych wszystkich istot , które świadomie weszły na drogę powrotną do Źródła i poprzez konsekwentny rozwój etyki wewnętrznej stale harmonizują Czakrę Serca. To Ona stanowi przepustkę do nowej epoki – Epoki Serca.

25 sierpnia 2013 na niebie powstanie konstelacja, która w swoim oddziaływaniu energetycznym znacznie „przebije” tę z 29 lipca. A to oznacza otwarcie następnego portalu prowadzącego do kolejnego wyższego poziomu świadomości. Obecne potężne zmiany energetyczne zmieniają świadomość wyłącznie tych ludzi, którzy są na nie otwarci. Nie ma żadnego przymusu, ale też ewolucja na nikogo nie czeka. Ci, którzy się  nie dostosują, będą musieli odejść i kontynuować swoje inkarnacje na innych planetach.  Oto wykres astrologiczny z 25. 8. 2013:

TRYGON 25 8 2013

Przypominam, że trygon to konstelacja, w której 2 ciała niebieskie znajdują się w stosunku do siebie w odległości 120 stopni długości ekliptycznej, czyli równej długości 4 pełnych znaków Zodiaku (4×30), co automatycznie oznacza, że przebywają w tym czasie w znakach tego samego żywiołu. Wielki Trygon to aspekt, w którym jednocześnie na niebie powstają 3 pary ciał niebieskich tworzące trójkąt.  Kwadratura to aspekt utworzony przez 2 ciała niebieskie znajdujące się w stosunku do siebie w odległości 90 stopni na kole zodiakalnym, czyli odległości równej 3 pełnym znakom zodiaku i przebywające w znakach różnych żywiołów. Wielką Kwadraturę, czyli kwadrat, tworzą4 pary ciał niebieskich. Trygon jest aspektem wyrażającym spokój i harmonię, kwadratura jest konstelacją dynamiczną i poza bardzo nielicznymi wyjątkami niekorzystną energetycznie. Aspekty (sekstyl /60/, kwadrat /90/, trygon /120/, opozycja /180/i inne) rzadko kiedy idealnie odpowiadają kątom 60, 90, 120 czy 180 stopni. Przeważnie występują odstępstwa (tzw. orby). Dopuszczalne orby, w obrębie których nadal możemy mówić o określonej konstelacji i jej energetycznym wpływie na zdarzenia na Ziemi, wahają się między 2 a 6 stopniami. Im dokładniejszy kąt, tym silniejsza siła oddziaływania danego aspektu.

świątynia

Pod tym względem siła samego Wielkiego Sekstylu, jaki pojawi się na niebie 25 sierpnia, będzie nieco słabsza od siły heksagramu z 29 lipca, ale przez dodatkową okoliczność, jaka będzie towarzyszyć całemu zjawisku, harmonijne energie spływające na Ziemię tego dnia będą o wiele potężniejsze od tych lipcowych. Tą dodatkową okolicznością będzie Wielka Kwadratura, która co prawda sama w sobie niesie ze sobą niekorzystne energie, ale jeśli jedna z planet wchodzących w skład Wielkiego Trygonu jest jednocześnie jedną z planet tworzących kwadraturę i stanowi opozycję do jakiejś planety, wtedy energie Wielkiej Kwadratury wspierają i potęgują dobroczynne, harmonijne oddziaływanie energii Wielkiego Trygonu. I tak właśnie będzie 25 sierpnia. Kluczowymi planetami całej tej wyjątkowej konstelacji, jaka utworzy się na niebie w tym dniu, będą JOWISZ w znaku Raka i PLUTON w znaku Koziorożca. Obydwie planety, wchodząc w skład dwóch różnych Wielkich Trygonów, jednocześnie znajdą się wobec siebie w opozycji (180 stopni), wspierając jednocześnie już i tak potężną harmonię płynącą z Wielkiego Sekstylu.

Trygon ziemski utworzą Słońce w koniunkcji z Merkurym (w Pannie), Księżyc (w Byku) iPluton (w Koziorożcu), trygon wodny – Neptun (w Rybach), Saturn (w Skorpionie) i Jowisz(w Raku), natomiast kwadraturę utworzą: Jowisz (w Raku), Uran (w Baranie), Pluton (w Koziorożcu) i Wenus (w Wadze) – 4 różne żywioły,w kolejności: woda, ogień, ziemia, powietrze.

mandala-herzchakra

Jowisz to planeta szczęścia i pomyślności dla tych, którzy idą Drogą Serca. Pluton – władca śmierci –  niszczy zło i wywyższa Dobro, obnaża oszustwa i wszystko, co negatywne, przyspieszając rozpad chorych struktur, daje siłę do regeneracji i powstania z popiołów. Symbolizuje też determinację, niezłomność, wytrwałość i gotowość do poświęceń dla dobra sprawy.

Od 22 grudnia 2012 jesteśmy już w Nowej Epoce (Nowym Słońcu) /http://monamornak.wordpress.com/long-count-zapis-i-rachuba/ / . 1. kin Fali Nocy to 236. dzień Nowej Epoki, a to oznacza, że wojny, rewolucje i przewroty, które były nieodłącznym elementem minionej epoki, odeszły do lamusa. Ci, którzy nadal w ten właśnie sposób będą chcieli zmieniać świat na lepsze, w rzeczywistości zniszczą sami siebie, bo tego typu postawy nie rezonują już z Kosmicznymi Energiami coraz silniej spływającymi obecnie na Ziemię. Pluton przyspiesza rozpad starych struktur, ale chodzi tu o struktury mentalne w głowach ludzi. To one  muszą się najpierw rozpaść. A kiedy to nastąpi, reszta na Planie Fizycznym będzie już tylko formalnością i odbędzie się pokojowo. Aby móc żyć w nowych strukturach, trzeba być przygotowanym na nie wewnętrznie. Ślepa nienawiść , niszczenie i burzenie wszystkiego dookoła z czystej frustracji, gniewu i niecierpliwości nie jest właściwą drogą. Jedyna droga to Droga Serca. I właśnie ta idea przyświecała mi, kiedy zakładałam ten blog i pozostanę jej wierna.

cz3

W Nowej Epoce coraz więcej ludzi przypomina sobie swoje inkarnacje z Atlantydy czy Lemurii, ale nie w tym rzecz, aby ponownie przywracać do życia Lemurię czy Atlantydę z jej świetnych czasów. Chodzi o to, aby przywrócić na Ziemi  Ducha harmonizującego z Kosmicznymi Prawami, ale w nowej oprawie, bo w życiu „nic dwa razy się nie zdarza” (W. Szymborska), mimo zasady cykliczności, jakiej podlega życie na Ziemi. Takie jest odwieczne prawo.

cz2

…………………………………….

Aktywacja Portalu Pokoju 25 sierpnia (tekst w j. angielskim i innych językach):

http://www.youtube.com/watch?v=KhkGrMqONwo&list=PLVOwQLKLBlsOnr9qGLkOexv5m8iip5jrK

 

 

żródło: http://monamornak.wordpress.com/2013/08/13/56-fala-nocy-akbal-15-fala-w-tzolkin-14-8-26-8-2013-sila-intuicji-bogactwo-idei-i-dostatek-25-26-8-2013-wielki-sekstyl-i-wielka-kwadratura-na-niebie/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s