FALA ZIARNA

ziarno

 FALA  ZIARNA (KAN) rozpoczyna się 6 lipca i trwa do 18 lipca. Obejmuje kiny  144 – 156. Tak jak Fala Węża ma aż 10 (!) portali galaktycznych (dni, w których  kosmiczne  energie  spływające  na  Ziemię  są  szczególnie  intensywne; portale tworzą 2 splecione ze sobą nitki DNA). Obydwie Fale zawierają największą ilość portali w całym kalendarzu. W przypadku Fali Ziarna to kiny 146-155.

 Kiny nie będące portalami to:

–  144 (6.7. – 1. dzień Fali) – Żółte  Magnetyczne  Ziarno

–  145 (7.7. – 2 dzień Fali) – Czerwony  Biegunowy  Wąż

–  156 (18.7. – 13 dzień Fali) – Żółty  Kosmiczny  Wojownik

Obydwie Fale należą do 3. Niebieskiego Zamku Transformacji. Fala Węża go otwiera, Fala Ziarna – zamyka.

Na rysunku portale te znajdują swoje odbicie w formie dwóch centralnych „kolumn”. Razem z 10-oma kinami mistycznej (najbardziej centralnej) kolumny Kalendarza Tzolkin (kiny 126-135 – 5 w Fali Zwierciadła i 5 w Fali Małpy), które znajdują się pomiędzy nimi , tworzą  centrum Tzolkin, pełniąc rolę Czakry Serca w kalendarzu:

skanowanie0001

Rys.: Hanna  Kotwicka (www.maya.net.pl)

Fala Ziarna to czas, w którym energie płynące z Uniwersum pomagają obudzić w sobie wiarę we własne siły i  możliwości, wspierają rozkwit talentów i zdolności oraz pomagają w ich urzeczywistnieniu. Fala Ziarna to okres sprzyjający rozwijaniu swoich umiejętności oraz znajdowaniu w sobie odwagi do ich realizacji. Aż 10 galaktycznych portali w tej Fali sprawia, że jej moc oddziaływania (tak samo jak w przypadku Fali Węża) jest o wiele silniejsza niż energia pozostałych Fal. Jeśli dobrze wykorzystaliśmy energie poprzednich Fal, Fala Ziarna odwdzięczy się nam za to. Jeśli nie – skutki tego możemy odczuć w dość nieprzyjemny sposób – w postaci silnego poczucia frustracji, stagnacji i braku perspektyw na przyszłość.

W 1. czerwonym Zamku Inicjacji dochodzi do zbudowania w sobie poczucia własnej wartości, w 2-gim białym Zamku Uszlachetniania, na gruncie poczucia własnej wartości, kształtuje się  niezależna wola i odpowiedzialność za własne czyny. W 3. niebieskim Zamku Transformacji (środkowym Zamku Tzolkin, którego ostatnią, a tym samym domykająca go falą, jest właśnie Fala Ziarna), po tym, jak poczuliśmy się wartościowi, niezależni i staliśmy się odpowiedzialni za własne czyny, rodzi się wewnętrzna harmonia. Bez poczucia własnej wartości, niezależnej woli i odpowiedzialności osiągnięcie stanu prawdziwej wewnętrznej harmonii jest po prosu niemożliwe. Tak więc wyraźnie widać, że kolejność Zamków i tworzących je Fal nie jest przypadkowa, lecz stanowi rodzaj dobrze skonstruowanego planu, według którego szczebel po szczeblu następuje rozwój świadomości i łączenie się ze swoim Ciałem Świetlistym.

 ziarno2

BIEGUNY  PIECZĘCI  ZIARNA

 Każdy wysiłek podjęty przez nas w celu transformacji bieguna cienia w  biegun światła zawsze przybliża nas do naszego Wyższego Ja.

Biegun cienia Pieczęci Ziarna (Kan):

– brak  pewności  siebie

– słaba  wiara  we  własne  zdolności  i  możliwości

– brak  wiary  w  spełnianie  się  marzeń

– poczucie  niższości

– samoograniczanie  się

– przedkładanie  bezpieczeństwa  i  wygody  nad  ryzyko  związane  ze  zmianami  w  działalności  zawodowej  związanymi  z  realizowaniem  potencjału  twórczego  i  duchowego

– uczucie  niepewności w odniesieniu do tego, czy wykonujemy pracę zgodną  z  naszymi  talentami i naszym prawdziwym  przeznaczeniem

– poczucie  nudy  i  szarości  życia

– osobowość neurotyczna

Biegun światła Pieczęci Ziarna (Kan):

– wiara  we  własne  siły  i  możliwości

– świadome  rozwijanie, pielęgnowanie  i  wykorzystywanie  swoich  talentów  i  możliwości

– wyobraźnia  i  rozmach

– umiejętność  zainspirowania  się

–  siła  (s)twórcza  i  otwartość  na  nowe  idee

– wiara  w  to, że  marzenia  się  spełniają, jeśli  są  zgodne  z  naszą  dharmą (przeznaczeniem)

– umiejętność wykorzystywania życiowych szans

Nie  każdy  człowiek  wykorzystuje  dane  mu  talenty  i  zdolności, realizując  je  zgodnie  z  Wyższym  Planem. Są tacy, którzy przy wyborze zawodu czy zajęcia kierują się wyłącznie wysokością zarobków czy prestiżem. Inni spełniają wolę rodziców lub działają pod naciskiem partnerów. Może takie postępowanie daje chwilowe poczucie bezpieczeństwa czy zaspokaja potrzebę bycia akceptowanym i docenianym, ale na dłuższą metę niszczy duchową esencję w człowieku, pozostawiając po sobie uczucie pustki, znużenia, bezcelowości i bezsensowności życia. Nie oznacza to, że zawody związane z np. z ekonomią i finansami są z zasady pozbawione jakiejkolwiek duchowości. Są osoby, które w tych dziedzinach wykazują ewidentny talent. Ważne jest po prostu to, aby w tym, co się robi, czuć się spełnionym i służyć innym.

Poczucie spełnienia pojawia się wtedy, gdy człowiek znalazł w sobie Wyższą Harmonię i wyraża ją poprzez to, co robi. Najlepiej może Ją wyrazić wtedy, gdy robi to, do czego ma największy talent. Wtedy też najefektywniej służy innym.  Właśnie na tym polega wypełnienie swojej dharmy (=zadania życiowego, z jakim inkarnujemy się na Ziemi).

jowisz

PLANETA  JOWISZ

I znowu, tak jak w poprzednich Falach Tzolkin, mamy do czynienia z piękną synchronizacją treści, jakie niesie ze sobą energia Fali, w tym przypadku energia Fali Ziarna, a zjawiskami astronomicznymi bądź astrologicznymi występującymi podczas jej trwania, co powoduje spotęgowanie owych energii. Do Pieczęci Ziarna przyporządkowana jest planeta Jowisz. Według starożytnych  Majów Jowisz reprezentuje siłę zdolności i rozkwitu. Według dzisiejszych astrologów Jowisz jest planetą dobroczynną, obdarowującą, symbolizuje szczęście, rozmach, rozwój, wzrost, dobrobyt i płodność (w szerokim pojęciu, a więc również płodność twórczą i zawodową). Natomiast zgodnie z astrologią indyjską Jowisz przekazuje,  sprawdza i koryguje wiedzę o życiu, śmierci i królestwie ducha. Inaczej mówiąc Jowisz „zajmuje się” religią i filozofią, wyższą mentalnością i bogactwem duszy. Pełni rolę kapłana, który wprowadza w wyższą wiedzę. Dla tych, którzy całym sercem poszukują prawdy, Jowisz stwarza możliwości i sytuacje, które pozwalają im znaleźć to, czego potrzebują i zrealizować to, czego pragną.

Jednym słowem Jowisz jest planetą szczęścia. Jednak dla tych, którzy nie weszli na drogę prawdy i nie pracowali nad swoim rozwojem duchowym, czas panowania Jowisza na niebie w znaku Raka (28.6.2013 – 16.7.2014) będzie czasem bolesnych rozliczeń. Nie istnieją planety pozytywne i negatywne. Osobie, która w swoim postępowaniu kieruje się sercem i dobrem ogółu, sprzyja każda planeta w aspekcie, który reprezentuje. Najlepszym przykładem może być Mars. Uznawany za planetę wojny i zniszczenia z jednej strony, z drugiej strony wyraża też symboliczną śmierci, za którą kryje się siła przemian i uwolnienia.

Jowisz, największa planeta w naszym US,  potrzebuje 12 lat na okrążenie Słońca. W związku z tym w każdym z 12 znaków Zodiaku przebywa cały rok. Do 26.6.2013 przebywał w znaku Bliźniąt. Następnie zaczął się przesuwać w kierunku znaku Raka, w którym znalazł się 28.6.2013 i gdzie pozostanie do lipca 2014.

 

reblogged from http://monamornak.wordpress.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s