FALA ZWIERCIADŁA: 10. Fala w Tzolkin (10.6-22.6.2013)

z1

FALA  ZWIERCIADŁA (ETZNAB) rozpoczyna się 10 czerwca i trwa do 22 czerwca. Obejmuje kiny  118 – 130. Fala ta nie zawiera żadnych portali. Mimo tego zajmuje wyjątkowe miejsce w kalendarzu Tzolkin. Pięć  ostatnich kinów Fali Zwierciadła (126-130)oraz pięć pierwszych kinów następującej po niej Fali Małpy (131-135) tworzą razem centralną część Tzolkin: 10-kinową „kolumnę” umiejscowioną dokładnie w środku, między 10-kinowymi „kolumnami” portali Fali Węża i Fali Ziarna będącymi budulcami nici DNA:

skanowanie0001

Centralnie położone kiny  126-135 (18 – 27 czerwca) stanowią czas przełomowy; oznacza to,  że jest to doskonały moment na dokonanie podsumowania minionych 125 kinów w 260-kinowym Tzolkin i wytyczenie kierunku na drugą połówkę, czyli na pozostałych 125 dni. To także idealny okres na to, aby w procesie samorefleksji dostać się do głębszych pokładów własnej podświadomości, gdzie ukryte są prawdziwe intencje kierujące naszym postępowaniem.

Fali Zwierciadła oddziałują energie reprezentujące siłę prawdy i rozpoznania. Dlatego właśnie w tym czasie często dochodzi do niespodziewanego odkrycia prawdy o ludziach, którzy nas otaczają. To doskonała chwila na „zdzieranie masek”, demaskowanie fałszuzarówno u innych jak i w sobie samym oraz na wprowadzanie jasności i przejrzystości w tej materii. Fala Zwierciadła sprzyja dokonywaniu zdecydowanych cięć w relacjach z otoczeniem i dodaje odwagi, aby uwolnić się od ludzi, którzy nas oszukują i nami manipulują oraz aby zrobić rachunek sumienia na tym polu również wobec siebie samego.

BIEGUNY  PIECZĘCI  ZWIERCIADŁA

Transformacja bieguna cienia Pieczęci Zwierciadła w biegun światła wymaga wyjątkowej odwagi, gdyż jej podstawą jest uczciwość i szczerość wobec samego siebie, co jest jedną z najtrudniejszych rzeczy w procesie dojrzewania duchowego, oraz zagraża naszym interesom osobistym, o które dbamy tkwiąc często w układach, które zapewniają nam co prawda byt fizyczny czy komfort psychiczny, ale oddalają nas od naszego Wyższego Ja (=”Iskry Bożej” w nas). W Fali Zwierciadła mamy szansę dokonać wnikliwej analizy naszych lustrzanych odbić: tego w lustrze i tych, które stanowią dla nas zachowania innych ludzi wobec nas. Dodatkową trudność stanowi rozpoznanie, czy określona negatywna relacja, jaką podtrzymujemy z innym człowiekiem lub grupą ludzi, stanowi dla nas bodziec do pracy nad sobą czy też wręcz przeciwnie – szkodzi naszemu dalszemu rozwojowi. To z kolei łączy się z podjęciem decyzji o kontynuacji danego związku/układu bądź jego zakończeniu. Ważne jest też odpowiedzenie sobie na pytanie , czy układy międzyludzkie, w których żyjemy, są przeznaczeniem (wynikają z Prawa Karmy) czy wmanewrowaliśmy się w nie sami, skazując się w ten sposób na cierpienie, które wcale nie było konieczne. Szczególny przypadek stanowią relacje z osobami, z którymi łączą nas więzi krwi.

Nauczenie się rozpoznawania rzeczy, które z zewnątrz wydają się funkcjonować według tych samych wzorców, od wewnątrz, to jedna z ważniejszych lekcji do przerobienia na ścieżce rozwoju duchowego.

z5

Biegun  cienia  Pieczęci Zwierciadła:

– obłuda (zakłamanie)

– kłamliwość, nieszczerość

– przebiegłość: posługiwanie się podstępem i intrygami, jako środkami do osiągnięcia celu

– manipulowanie innymi w celu wykorzystania ich do realizacji własnych potrzeb

– gra z otoczeniem, stwarzanie pozorów

– sztuczne zachowanie

– uciekanie przed prawdą (bo tak jest najwygodniej i bezpieczniej)

– zamiatanie wszystkiego pod dywan

– oszukiwanie samego siebie;  ciągłe życie w iluzjach (wmawianie sobie czegoś, co nie istnieje, lub odwrotnie)

– wrażenie bycia uwięzionym w niesprzyjających nam relacjach międzyludzkich i towarzyszące temu poczucie bezsilności

– rozterki duchowe, wewnętrzne rozdarcie

– poczucie ogólnego zwątpienia

Biegun  światła  Pieczęci  Zwierciadła:

– autentyczność w mówieniu i działaniu

– prawdomówność, szczerość

– przejrzystość intencji

– uczciwość emocjonalna wobec innych

– naturalność w zachowaniu, bycie sobą

– bycie otwartym na szczerą rozmowę

– gotowość do przyznania się przed samym sobą do własnej nieszczerości i nieuczciwego postępowania wobec innych osób (jeśli coś takiego miało miejsce)

– zdolność do obiektywnej samooceny, szczerość wobec samego siebie i do dogłębnego zrewidowania własnych intencji

– bycie w zgodzie z samym sobą

– zdolność widzenia innych takimi, jacy są naprawdę

– wyczuwanie niejasnych intencji innych ludzi

z3

Jedną z bardziej destrukcyjnych sił napędowych, jakie kierują człowiekiem o niskim poziomie dojrzałości duchowej, jest żądza władzy oraz chęć dominowania nad innymi i wynikająca z tego rywalizacja. To powoduje, że wśród takich ludzi zanika poczucie równości i jedności.

Zakłamanie i fałsz to cecha charakteru osób, dla których drugi człowiek jest jedynie narzędziem do zaspokajania własnych potrzeb. Jedną z takich potrzeb jest właśnie silne pragnienie dominacji nad otoczeniem połączone z potrzebą pochwały i poklasku, które wynika z braku poczucia własnej wartości i towarzyszącej temu mniejszej lub większej frustracji.

Zdominować drugą osobę można wtedy, kiedy zaimponuje się jej bogactwem, wyglądem i seksualnością, władzą, intelektem, wiedzą lub innymi różnymi umiejętnościami. W ten sposób dobycia się pozycję przewodnika, „silniejszego” i „lepszego”.

Do tego, aby móc popisać się swoimi możliwościami, potrzebna jest publiczność (forum). Sposobem, dzięki któremu przyciąga się do siebie ludzi mających robić za publiczność i „trzyma” ich przy sobie (w formie znajomości, psedoprzyjaźni lub pseudomiłości), jest manipulacja. Manipulowanie ludźmi, które wynika z nieuczciwości emocjonalnej, może przybierać bardzo wyrafinowane formy, stosuje się różne techniki (instynktownie lub świadomie). Podpuszczanie ludzi odbywa się na przykład poprzez odgrywanie bycia „biednym”, zagubionym, nieszczęśliwym itp., a kiedy już się zjawią pocieszyciele pełni współczucia, manipulator zaczyna znienacka krytykować i stosować w swoich wypowiedziach kontry. Potem gra zaczyna się od nowa. I tak na okrągło. Inna metoda: kij i marchewka – najpierw demonstruje się swoją wyższość i jedynie słuszne racje, a na koniec zapewnia o swojej rzekomej miłości. Taki narcystyczny taniec i ciągła gra z nałożonymi maskami trwa, dopóki godzą się na to wszystkie strony.

Osoby, które dają sobą manipulować, też mają w tym swój (pod)świadomy cel. Ktoś, kto boi się samotności, jest gotów znieść wiele kompromisów i nietaktowności. Poza tym w towarzystwie drugiej osoby lub w grupie człowiek czuje się silniej i bezpieczniej. No i wreszcie potrzeba bycia lubianym i akceptowanym przez otoczenie.

Potrzeba dominacji nad otoczeniem jest nieodłączną cechą ludzkiego ego (niższego ja).

JEDYNYM  LEKARSTWEM, KTÓRE  LECZY  Z  POTRZEBY  DOMINOWANIA   NAD  DRUGIM  CZŁOWIEKIEM,  JEST  ZNALEZIENIE  W  SOBIE  WYŻSZEJ  HARMONII  POPRZEZ  POŁĄCZENIE  SIĘ  Z  WYŻSZYM  JA  NA  DRODZE  CIERPLIWEJ  TRANSFORMACJI  BIEGUNA  CIENIA  W  BIEGUN  ŚWIATŁA. TYLKO  ONA  DAJE  POCZUCIE  PRAWDZIWEGO  SZCZĘŚCIA  I  PŁYNĄCE  Z  NIEJ  POCZUCIE  WŁASNEJ  WARTOŚCI. I  TYLKO  WTEDY  MOŻE  NARODZIĆ  SIĘ  WŚRÓD  LUDZI  RÓWNOŚĆ  I  JEDNOŚĆ  OPARTA  NA  WZAJEMNYM  SZACUNKU.

DROGĄ  DO  WYŻSZEJ  HARMONII  JEST  CZAKRA  SERCA.

I wszyscy ci, którzy zajmują się tematyką duchowości, zgodnie podkreślają, że w nadchodzącej Epoce Serca nie będzie miejsca na tak niskie częstotliwości, jakie generuje stan umysłu wyrażający się poprzez potrzebę dominacji nad otoczeniem we wszystkich jej formach, czasami wydawałoby się całkiem niewinnych.

z2

 

reblogged from http://monamornak.wordpress.com/2013/06/09/47-fala-zwierciadla-10-fala-w-tzolkin-10-6-22-2013powodzie-w-europie-i-symbol-wody-werner-neuner-saggitarius-a-przesilenie-letnie-noc-swietojanska-noc-kupaly/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s