Geneza “Planety małp”- zacznij zmieniać Świat od siebie

Jeśli chcemy, aby Świat był lepszy, nie czekaj aż „ulepszy” go Ktoś za Ciebie. Pamiętaj, że to Ty dostałeś swoją szansę na zmianę Świata tu i Teraz- Takie pokrótce jest przesłanie tego krótkiego wykładu Mikołaja Rozłuckiego.
Jeśli już Ktoś zacznie zmieniać Świat za Ciebie, to niestety nie będziesz miał już tej szansy. Mamy wolna wolę, a ta wolna wola to wybór czy chcemy aby poprzez zmianę Siebie zmieniać Świat na lepsze. Zauważamy, że wiele jest nieprawości i niesprawiedliwości wokół nas, może nawet sami jesteśmy niesprawiedliwi i egoistyczni, ale czy chcemy zacząć zmienianie Świata od siebie, od swojego wnętrza. Stare przekazy mówią: Szukasz Kosmosu na zewnątrz , a on jest wewnątrz Ciebie.

Być może do zmiany genetycznej “przygotowane” są już szympansy. Ich genotyp jest w 98% zgodny z ludzkim, różni nas około 300 genów. Podobno są to geny najważniejsze dla inteligencji i „wyższych uczuć” Wystarczy szympansów nauczyć mowy. Przestrogą dla nas jako gatunku może być ten właśnie film- Geneza Planety Małp z 2011 roku. Pierwszą walkę między naczelnymi wygrał człowiek, kto wygra następną… ?

reblogged from http://nnka.wordpress.com/2013/04/28/geneza-planety-malp-zacznij-zmieniac-swiat-od-siebie/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s