Prawda o mięsie cd…

Here is the genesis

Świętować Wielkanoc i jeść jagnię to tak, jak gdyby straż pożarna świętowała rocznicę swojego powstania paląc dom, albo jak gdyby straż wodna świętowała zatapiając statek.

Chrystus nie jadł mięsa. Był zbyt związany z wszelkimi istotami żywymi aby móc to robić. Ponadto zaprzeczałoby to całkowicie orędziu miłości, którego on nauczał.

Chrystus znał dokładnie głębsze zależności, wiedział on, że w dłuższej perspektywie czasowej jedzenie mięsa rujnuje społeczeństwo. Mimo to, podobnie jak Mahomet, nie przeciwstawił się zwyczajowi jedzenia mięsa. Zawiera to w sobie niemało tragizmu. Chrystus przyszedł, aby upowszechnić wśród ludzi miłość, pokój i braterstwo. Ich zwyczaje związane z jedzeniem mięsa pozostały jednak mniej lub bardziej nie zmienione. Jest to jeden z powodów, dla których chrześcijaństwo na całym świecie wykazuje dziś tak mało duchowości i miłości. Kto je mięso, uaktywnia w sobie agresywne tendencje. Nic dziwnego, że w obydwu wojnach światowych brały udział niemal wyłącznie narody chrześcijańskie, bez wyjątku odżywiające się mięsem.

Jedzenie mięsa jest wielkim grzechem. Po pierwsze zabija się w tym celu wysoko rozwinięte zwierzęta, co jest sprzeczne z nauczaną przeze Mnie zasadą niekrzywdzenia.

Po drugie, spożywanie mięsa prowadzi zawsze do wzrostu agresywnego potencjału, który w utajonej formie występuje u każdego człowieka. To, w połączeniu z odpowiednio negatywną ideologią, siłą rzeczy wywołuje konflikty.

Dlatego pozbądź się wyobrażenia, że Wielkanoc trzeba świętować spożywając jagnię lub inne mięso.

Byłoby to pchnięcie sztyletu w serce Chrystusa. Usiłuj raczej w tym dniu naśladować Chrystusa i rozwijaj w sobie szacunek oraz głęboką miłość do wszelkiego stworzenia.

Wówczas Wielkanoc będzie rzeczywiście dniem, który warto świętować.

– BABA

12359_10152728397625511_1399572445_n

Reklamy

3 thoughts on “Prawda o mięsie cd…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s