Wasze umysły …

Wasze umysły są tak obciążone przeszłością, że próżno by szukać w nich czegokolwiek czystego, świetlistego i jasnego. Masa ciemności, niskich myśli, pragnień i żądz oto typowy obraz umysłowości dzisiejszych czasów. Czyste myśli są wielką rzadkością i dlatego są rzeczą bardzo cenioną przez Boskość.
Czystość to bezinteresowność, to skromność i pokora, to oddanie się Najwyższemu i zapomnienie o sobie, to działanie bez chęci zagarnięcia czegokolwiek dla siebie. Bez myślenia o jakiejkolwiek zapłacie czy nagrodzie. To praca bez nadziei i oczekiwania jej owoców, to kierowanie się czystym dobrem innych, miłością która daje a nie bierze i nie pragnie niczego dla siebie.
Sathya Sai Baba.
Wasze umysły są tak obciążone przeszłością, że próżno by szukać w nich czegokolwiek czystego, świetlistego i jasnego. Masa ciemności, niskich myśli, pragnień i żądz oto typowy obraz umysłowości dzisiejszych czasów. Czyste myśli są wielką rzadkością i dlatego są rzeczą bardzo cenioną przez Boskość.Czystość to bezinteresowność, to skromność i pokora, to oddanie się Najwyższemu i zapomnienie o sobie, to działanie bez chęci zagarnięcia czegokolwiek dla siebie. Bez myślenia o jakiejkolwiek zapłacie czy nagrodzie. To praca bez nadziei i oczekiwania jej owoców, to kierowanie się czystym dobrem innych, miłością która daje a nie bierze i nie pragnie niczego dla siebie.Sathya Sai Baba.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s