Korony spadły z głów… święci mają dość?

Cud w Jarosławiu

fot. LASKAR-MEDIA

Z bazyliki ojców Dominikanów w Jarosławiu na Podkarpaciu płynie do nieba żarliwa modlitwa. Parafianie oraz sami zakonnicy wierzą, że w ich świątyni dokonał się prawdziwy cud. Z głów Matki Bożej oraz trzymanego przez nią na kolanach Jezusa spadły mocno osadzone, mosiężne korony, ozdabiające liczącą ponad 600 lat figurę.

Stało się to na oczach wiernych i kapłanów, bez niczyjej ingerencji. – To Maryja daje nam znak, przypominając nam jak ważna jest dla naszego kraju i narodu – mówią zgodnie zakonnicy.

Wszystko działo się podczas porannej mszy świętej, 28 grudnia. W kościele było około 30 wiernych. Nabożeństwo odprawiał ojciec Lucjan Sobkowicz, subprzeor klasztoru. Właśnie klęczał przed głównym ołtarzem. To w jego centrum znajduje się zabytkowa figura Matki Bożej Bolesnej. Licząca 67 cm rzeźba od niepamiętnych czasów jest otoczona szczególnym kultem mieszkańców.

Nagle ciszę przerwał potężny łoskot. Skupieni na modlitwie ludzie zaczęli rozglądać się z zaskoczeniem. Po chwili wszyscy podeszli pod cudowną figurę. Okazało się, że równocześnie z głowy Maryi oraz głowy Jezusa spadły korony. – Nikt ich od wielu miesięcy nie dotykał, były bardzo solidnie przytwierdzone – zapewnia ojciec Lucjan.

więcej → media.wp.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s